התמחויות

התמחויות

"סוד ההליכה
על המים, טמון בידיעה היכן מונחות האבנים"

רפואה סינית

הגדרת המונח ‘בריאות’ מבחינת הרפואה הסינית היא איזון: איזון בין אדם – חברה – טבע. כאשר נוצר חוסר איזון בין אחת מצלעות המשולש הזה נוצרת מחלה. הרפואה הסינית היא הוליסטית במהותה הרואה את כל האיברים בגוף כקשורים אחד לשני וכאשר איבר אחד חולה ניתן לטפל גם באיברים אחרים בכדי לרפאו. על ידי הנעה של צ’י (אנרגיה) במרידיאניים – “מסלולי האנרגיה” הקיימים בגופנו, אפשר לשחרר חסימות ותקיעות, הגורמות למחלות ולכאב, ובכך להחזיר את האיזון הטבעי ואת ההרמוניה לגוף. הרפואה הסינית יוצרת איזון והרמוניה בין האדם לחברה ולטבע באמצעות מגוון שיטות טיפול; דיקור, צמחי מרפא, כוסות רוח, מוקסה (טכניקת חימום), טווינא (טכניקת מגע), טאי צ'י (תרגילי נשימה), צ’י קונג (תרגילי תנועה) ותזונה מותאמת אישית.

אונקולוגיה

זה כבר 25 שנה שאני פוגש את מטופליי באחד הצמתים המשמעותיים בחייהם, ואין ספק שהמשמעותי שבהם מתרחש כאשר הם נלחמים במחלת הסרטן. אילו תעצומות נפש נדרשים מהם כאשר הם יוצאים למלחמה הזו – המלחמה על החיים, המלחמה על עצמם. פרק ההחלמה נוגע לכל תחום הקשור לגופם, נפשם, משפחתם, סביבתם ועבודתם ועל כן רבים מהמחלימים חווים זאת כפרק משנה חיים. הכוחות הפיזיים ותעצומות הנפש הנדרשים להתמודדות מסוג זה הם אדירים, וחולי סרטן זקוקים לכל טיפול רפואי מקצועי, תמיכה, הקלה וחיזוק בתהליך הזה. לרפואה הסינית כלים מקצועיים ייחודיים ללוות אותך במסע המאתגר ולהוות נדבך משמעותי בדרך להחלמה המיוחלת. ההיכרות שלי עם מחלת הסרטן כמטפל וכאיש מקצוע נטעו בי את הידיעה הברורה שמלווה אותי כבר שנים רבות: הרפואה הסינית יודעת לטפל ולתמוך בחולה האונקולוגי ומציעה לו טיפול רפואי ההולך ‘יד ביד’ עם הטיפול של הרפואה המערבית.

כאב

כאב הוא חלק טבעי של החיים. תפקידו להוות תמרור אזהרה למצב נתון ולכן הטיפול בכאב הוא חיוני, על מנת להבין מה מאותת לנו הכאב וממה הוא מתריע. ברוב המוחלט של המקרים, הטיפול ברפואה סינית מעלים את הכאב, אבל יש מקרים שלא ניתן להעלים אותו או לפתור לחלוטין את הבעיה. במצב זה הרפואה הסינית בהחלט יכולה להקל ולהפוך את הכאב לנסבל ולכאב שאפשר לחיות איתו. מתוך ניסיון רב במערכת הבריאות הציבורית והכרה בחשיבות שלה בתהליך הריפוי מהכאב, כדאי לא לסמוך את ידינו רק על פתרונות מערביים מקובלים. תרופות לא בהכרח פותרות את הבעיה ולעיתים יוצרות בעיות נוספות של התמכרות או תלות ופגיעה בריאותית בכבד או בכליות. הרפואה הסינית, שמבוססת על ידע של אלפי שנים על זרימת האנרגיה שעוברת בגופנו, יכולה להציע מזור של ממש, תוך כדי ירידה הדרגתית (עד לכדי אי צורך של ממש) בתרופות.

דילוג לתוכן